rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - wrzesień 2014

Ilość superlatyw jakie zawarł Redaktor Naczelny www.bielsko.biala.pl w wywiadzie z aktualnym Prezydentem Miasta Bielska-Białej świadczy o tym, że jest to osoba, która świetnie nadaje się do poprowadzenia kampanii wyborczej całego Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Krywulta.

Z samego tytułu błyskotliwie wymyślonego przez Pana Redaktora Kowala możemy się dowiedzieć, że Pan Prezydent Miasta jeśli tylko zechce, to wygra każdy wyścig FORMUŁY I !

Bravo Panie Redaktorze Kowal!

A może do programu wyborczego włączy Pan Redaktor dodatkowy punkt o budowie toru wyścigowego Formuły I wokół nie dokończonego jeszcze stadionu ?

Drżyjcie wszyscy inni kandydaci, bo w mieście obowiązują ograniczenie prędkości, a zatem kto będzie w stanie wyprzedzić pojazd Formuły I ?

Rajmund Pollak

2014-09-29 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Donald Tusk postanowił powtórzyć tragiczne błędy z historii Polski. W XIII wieku książę Konrad Mazowiecki sprowadził do Polski Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego, czyli okrutnych Krzyżaków. Założenie było niezwykle atrakcyjne, bo mieli oni bronić nas przed poganami. Potem zamiast bronić, to Niemcy w białych płaszczach z czarnym krzyżem łupili i mordowali Polaków, aż wreszcie jako Prusacy uczestniczyli we wszystkich rozbiorach Polski. Ten złowieszczy krzyżacki krzyż był nadal obecny na czołgach Wehrmachtu, które najechały na Rzeczpospolitą we wrześniu 1939roku i potem przez cały okres hitlerowskiej okupacji.
Jak widać jednak dygnitarze aktualnego rządu RP są słabi z historii, albo po prostu chodzili na wagary w czasie lekcji historii w szkole podstawowej i średniej.
Protekcja kanclerz Niemiec w uzyskaniu ciepłej posadki w Brukseli dla premiera koalicji PO-PSL tak już zawróciła w głowach decydentów, że postanowili udostępnić niemieckiej Budeswehrze strategicznie ważny dla Polski Szczecin.
Tak się zastanawiam czy po to Polacy zwyciężyli Krzyżaków pod Grunwaldem w 1410roku, aby w 2014 roku Niemcy wrócili do Szczecina?
Czy po to we wrześniu 1939roku bohaterscy obrońcy Poczty w Gdańsku i heroiczni żołnierze Westerplatte walczyli przeciw Wehrmachtowi, aby w XXI wieku poddać Szczecin wojskom Budeswehry bez jednego wystrzału?
Donald Tusk daje precedens do tworzenia na terenach Rzeczpospolitej legalnej militarnej enklawy niemieckiej, która w przyszłości może przekształcić się w starych-nowych okupantów.
Obecnie Budeswehra liczy oficjalnie aż 300.000mundurowych, a Wojsko Polskie ma zaledwie 100.000etatów, a zatem nie mielibyśmy wielkich szans obrony przed ewentualną okupacją!
W rzeczywistości sytuacja obronna Polski jest jeszcze bardziej niebezpiczna, gdyż pod bronią mamy w Polsce mniej niż 80.000 żołnierzy, gdyż od 3tys. do ok.10.000 przebywa za granicą m.in. w Afganistanie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w dawnej Jugosławi i w wielu innych miejscach, natomiast ok 10.000 naszych żołnierzy nie posiada broni, bo ich sprzęt wojskowy wysłano na misje zagraniczne.
Zamiast zrezygnować z eksportu naszych wojsk do innych krajów i zwiększyć liczebność naszej armii do 300.000 żołnierzy dla których broń powinno się dostarczyć na koszt całego NATO, decydenci koalicji PO-PSL chcą wzmocnić potęgę Niemiec, zapraszając do Szczecina Budeswehrę!
Medialnie nie mówi się o oddaniu Niemcom Szczecina lecz o ...."Wzmocnieniu obecności NATO w celu obrony przed zagrożeniami zewnętrznymi"!
A ja się pytam: jak w historii kończyła się obrona Polaków przez Niemców?
Czy pod Grunwaldem Niemcy bronili Polaków?
Czy Bismarck bronił Polaków?
Czy Hitler bronił Polaków bombardując Warszawę?
Czy Erich Honecker bronił Polaków żądając interwencji ZSRR w PRL w 1980 i w 1981roku?

Przecież obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel była w NRD aktywistką komunistycznej młodzieżówki FDJ Ericha Honneckera, a potem miała stanowisko w Akademii Nauk NRD, gdzie nie mógł pracować żaden opozycjonista dyktatury komunistycznej!

Trzeba być głupim, albo naiwnym, aby nie dostrzegać obłudy obecnej kanclerz Niemiec, która sprzeciwiła się budowie w Polsce tarczy antyrakietowej i wyraziła dezaprobatę wobec planów tworzenia baz amerykańskich w Polsce.
Angela Merkel dążyła cały czas do wprowadzenia Budeswehry najpierw do Szczecina, a potem do Gdańska i na Śląsk przy wsparciu najsłynniejszego w Europie Kaszuba.

Zaskakuje mnie nieuctwo historyczne wielu dziennikarzy, zwłaszcza prorządowych telewizji ( TVP1, TVP2, TV-Info, TVN, Polsat itp.), prześcigających się w zachwytach nad Donaldem Tuskiem, którego nazywają już PREZYDENTEM EUROPY, a w kuluarach nawet..... cesarzem Europy!

Jakiż to jest prezydent Europy, skoro nie zna prawdziwej historii działalności Krzyżaków, Prusaków i Niemców na terenach Polski?

Polacy nie potrzebują być bronieni przez Budeswehrę!

Wystarczy zwiększyć liczebność Wojska Polskiego do 300.000 żołnierzy i dać im do rąk najnowocześniejszą broń w postaci rakiet, samolotów, okrętów wojennych RP, helikopterów, czołgów i satelitów zwiadowczych.

Polacy udowodnili pod Grunwaldem, pod Kłuszynem, pod Chocimiem, pod Legnicą, na Westerplatte, na Helu, w Węgierskiej Górce, pod Lwowem, w Wilnie, pod Monte Casino i w wielu innych miejscach, że potrafią walczyć i zwyciężać bez pomocy Niemców!

Rajmund Pollak
2014-09-21 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

To już zakrawa na perfidny sabotaż dyscypliny sportu, w której Polska odnosi sukcesy! Wszyscy prezesi wiceprezesi i dyrektorzy programowi TVP1, TVP2, TV-Info powinni być w trybie dyscyplinarnym zwolnieni z zajmowanych stanowisk za brak transmisji w telewizji publicznej zwycięstw naszych wspaniałych siatkarzy na Mistrzostwach Świata!

Rzeczpospolita pierwszy raz w historii jest areną zmagań najlepszych siatkarzy z całego globu i powinno to być święto wszystkich Polaków, jednak władza Politycznych Oszustów wespół z PSL ( Poddanych Sługusów Lukracji) doszła do wniosku, że nie może być w telewizji większego sukcesu od propagandy stanowisk przy korycie w Brukseli.

Od 3o sierpnia 2014roku zamiast transmisji meczów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn mamy w TVp1, Tvp2 i TV-Info bezustanne bombardowanie informacjami o .... kolosalnym, kosmicznym, niewyobrażalnym, epokowym, histerycznym sukcesie Donalda Tuska w zawodach o protekcję kanclerz Angeli Merkel przy korycie unijnym.

Transmisja zwycięstw nad Serbią, Wenezuelą czy Argentyną w telewizji publicznej mogłaby przecież zmącić tzw. "efekt Tuska" i przeciętny obywatel mógłby dojść do wniosku, że nasi siatkarze znacznie więcej robią dla Polski niż ta cała klika Tuska i Piechocińskiego!

W dniu spotkania drużyn Polski i USA, które było niezwykle emocjonujące, to zamiast transmisji z Łodzi, dziennikarze i komentatorzy TVP1, TVP2 i TVP-Info przez większość dnia bili pianę przed kamerami telewizji na temat awansu Ewy Kopacz z domu Lis, której życiorys był omawiany aż do znudzenia, a o tym, że będzie ona premierem usłyszeliśmy ponad 100 razy!

Gdy Polska wygrała z Iranem po dramatycznym meczu, to w Wiadomościach TVP1 lano strumienie wody propagandowej na temat reorganizacji kliki PO+PSL!

W czasie rewelacyjnego zwycięstwa Polaków nad Francją w TVP Info powtarzano slogany na temat konsultacji dygnitarzy PO z byłym Marszałkiem Sejmu.


Niebawem czeka nas równie nudny telewizyjne serial propagandowy z Elżbietą Ewą Bieńkowską w roli głównej i od rana do wieczora będzie ukazywana na ekranach telewizorów jej sylwetka, a redaktorzy i spikerzy będą piać peany na temat nowej komisarz UE.

W związku z tym znowu zabraknie miejsca w ramówce telewizji publicznej na kolejne zwycięstwa naszych siatkarzy!

Ja osobiście odbieram tę całą histerię wokół koryta w Brukseli i mniejszych korytek w Warszawie jako nową formę dyktatury Politycznych Oszustów i im Poddanych Sługusów Lukracji.

Tylko dlaczego telewizja publiczna zastosowała dyskryminację siatkówki?

Ktoś mi powie, że można sobie wykupić płatny dostęp do Mundialu w telewizjach komercyjnych.

A ja się pytam w takim razie za co właściwie mamy płacić abonament radiowo-telewizyjny?

Na czym właściwie polega ta wielka misja telewizji publicznej?

Na transmisjach wystąpień Tuska, Piechocińskiego, Kopacz, Bieńkowskiej, a może na prezentacji pierwszych liter nagranych przekleństw Radosława Sikorskiego, Marka Belki, Bartłomieja Sienkiewicza itp.???

Rajmund Pollak

2014-09-16 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Donald Tusk musi odejść, ale cała wrzawa wokół jego dymisji jest jedną wielką parodią z dziennikarzami telewizyjnymi w roli głównej.

Skoro premierem ma zostać Ewa Kopacz, a wicepremierem Janusz Piechociński, to absolutnie nic w kraju się nie zmieni poza wprowadzeniem nowego stanowiska nad-premiera Donalda Tuska z siedzibą w Brukseli, który będzie nadal rządził starą kliką koalicji PO-PSL!

I po co tyle histerii w mediach?

Dobry żart tynfa wart?

Faktycznie to tylko jest wiele hałasu o nic!

Rajmund Pollak

2014-09-10 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533048
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała